Ανακοίνωσε τους υποψηφίους του ο Γ. Καπεντζώνης-Πλήθος κόσμου στην εκδήλωση της Ερατεινής (φωτο)

Σε μία κατάμεστη από κόσμο αίθουσα, γνωστού ξενοδοχείου της Ερατεινής, ο υποψήφιος δήμαρχος Δωρίδας Γιώργος Καπεντζώνης παρουσίασε χθες το απόγευμα τους υποψηφίους του. Ο νυν δήμαρχος ανέπτυξε και τους βασικούς άξονες των όσων έχει κάνει στις δύο θητείες στο τιμόνι του δήμου, δίνοντας και το στίγμα της επόμενης ημέρας (θα ακολουθήσει εκτενές ρεπορτάζ για τα όσα είπε).
Συγκεκριμένα κρατώντας λίγες κενές θέσεις ακόμα στο ψηφοδέλτιό του έως και την Κυριακή, οπότε και θα το καταθέσει στο πρωτοδικείο, ανακοίνωσε ανά δημοτική ενότητα τους:
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΑΡΔΟΥΣΙΩΝ
1.            Μητρόπουλος Χρήστος, Γεωπόνος – Αρχιτέκτων Τοπίου, από Υψηλό Χωριό.
2.            Μπαρπούτης Γιάννης, Υπάλληλος ΕΛΤΑ, από Κροκύλειο.
3.            Παλασκώνης Κωνσταντίνος, Επιχειρηματίας, Αντιδήμαρχος, από Αρτοτίνα.
4.            Παπαδοπούλου Μπίμπα Άννα, Υπάλληλος στη Λυρική Σκηνή Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, από Πενταγιού.
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΥΠΑΛΙΟΥ
1.            Αλεξανδρής Νίκος, Επιχειρηματίας από το Δροσάτο.
2.            Διαμαντόπουλος Κώστας, Αστυνομικός, από Ευπάλιο.
3.            Ευσταθίου Ανδρέας, Επιχειρηματίας, Αντιδήμαρχος, από Καστράκι.
4.            Καραμπάρπας Αντώνης, Πολιτικός Μηχανικός, από Μανάγουλη.
5.            Καρβέλλας Αριστοτέλης, Πρόεδρος του Συνδέσμου Εισαγωγέων Τροφίμων και Ποτών Εξωτερικού, από Κούκουρα Κλήματος Ευπαλίου.
6.            Μανιώτης Θανάσης, Δασικός Υπάλληλος Δασονομείου Ευπαλίου, από Παλαιοξάρι
7.            Μπισμπίκη Λαγαρού Αγγελική, από Μαλάματα.
8.            Παπαγεωργίου Ελένη, Επιχειρηματίας Εστίασης από Παραλία Σεργούλας.
9.            Σπυροπούλου Πένυ, Δικηγόρος, από Ευπάλιο.
10.          Στεφανή Χαρά, Υπάλληλος Εθνικής Λυρικής Σκηνής, από Φιλοθέη.
11.          Σωτηρόπουλος Χρήστος, Συνταξιούχος Εφοριακός Υπάλληλος, από Τρίκορφο.
12.          Τασάκος Ευθύμιος, Επιχειρήσεις Εστίασης, από Μαραθιά.
13.          Τσιονάκας Θωμάς, Υπηρετεί στο  Λιμενικό Σώμα, από Μαλάματα.
14.          Φλέγγας Γιάννης, Επιχειρηματίας Εστίασης, Δημοτικός Σύμβουλος, από Ευπάλιο.
15.          Φρομουζοπούλου Ανθή, Φοιτήτρια Μαιευτικής Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής, από Μαραθιά.
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ
1.            Γλυμίτσας Γιώργος, Προϊστάμενος ΙΚΑ, Δημοτικός Σύμβουλος, από Άβορο.
2.            Κουτσούμπα Σοφία, από Λιδωρίκι.
3.            Κυριανάκης Ευθύμιος, Συνταξιούχος Γενικός Διευθυντής Kodak,από Λευκαδίτι.
4.            Μαυρομμάτης Εμμανουήλ, Αρχιφύλακας στο Α.Τ. Δωρίδος στο Λιδωρίκι, από Πεντάπολη.
5.            Παπαδοπούλου Γεωργία, Φιλόλογος, από Λιδωρίκι.
6.            Παπακωνσταντίνου Δημήτριος, Συνταξιούχος ΟΤΕ, Αντιδήμαρχος, από Λιδωρίκι.
7.            Υφαντής Κωνσταντίνος, Επιχειρηματίας, Δημοτικός Σύμβουλος, από Πεντάπολη.
8.            Χαρδαλούπας Γιάννης, Κτηνοτρόφος, από Αμυγδαλιά.
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΟΛΟΦΩΝΑΣ
1.            Ζέτος Παναγιώτης, Ξενοδοχειακή Επιχείρηση, Αντιδήμαρχος, από Τριζόνια.
2.            Καραχάλιος Δημήτριος, Συνταξιούχος ΙΚΑ, Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου, από Γλυφάδα.
3.            Κοντάρη Μαρία, Εκπαιδευτικός – Μηχανικός Αυτοματισμού, από Ερατεινή
4.            Κορομπίλης Ηλίας, Συνταξιούχος Ολυμπιακής Αεροπορίας, Πρόεδρος Κοινότητας Τολοφώνας.
5.            Κουτρούκη Μαριέττα, Πολιτικός Μηχανικός, από Άγιο Σπυρίδωνα.
6.            Μαρούλη Παπαδημητρίου Ελένη, από Τολοφώνα.
7.            Πολίτης Σταύρος, Επιχειρηματίας, Πρόεδρος Κοινότητας Ερατεινής.
8.            Σχίζας Επαμεινώνδας, Εργολάβος Οικοδομών, από Γλυφάδα.

Προτεινόμενα άρθρα