Page Nav

HIDE
HIDE

Grid Style

GRID_STYLE

Post/Page

FALSE

Weather Location

Classic Header

{fbt_classic_header}

Header Ad

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

latest

Με μεγάλη συμμετοχή οι εκλογές του ΤΕΕ-Ποιοι εκλέγονται

Πραγματοποιήθηκαν την περασμένη Κυριακή 3 Νοεμβρίου οι εκλογές του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδας, για την ανάδειξη των μελών της Αντ...



Πραγματοποιήθηκαν την περασμένη Κυριακή 3 Νοεμβρίου οι εκλογές του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδας, για την ανάδειξη των μελών της Αντιπροσωπείας του Τμήματος Νομού Αιτ/νίας. Στις εκλογές, που έγιναν σε δύο εκλογικά τμήματα στο Αγρίνιο και στο Μεσολόγγι, και με το ποσοστό συμμετοχής των Μηχανικών να είναι υψηλό, επεκράτησε η «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ [Δ.Κ.Μ.]-ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ».

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στο Νομό είναι τα εξής:
·         Ψήφισαν 576
·         Έγκυρα 567
·         Άκυρα 7
·         Λευκά 2

Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (Δ.Κ.Μ.) -ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ που εκπροσωπείται από τον κ. Μπλέτσα Στυλιανό έλαβε 337 ψήφους, ποσοστό 59,44 % και 22 έδρες.
Η ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Ν. ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ που εκπροσωπείται από τον κ. Βλαχογιάννη Αδάμ έλαβε 171 ψήφους, ποσοστό 30,16 %και 11 έδρες.
Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ που εκπροσωπείται από τον κ. Νάτη Χρήστο έλαβε 59 ψήφους, ποσοστό 10,41 %και 4 έδρες.

Αναλυτικά στην Αντιπροσωπεία του Περιφερειακού Τμήματος Αιτωλοακαρνανίας του Τ.Ε.Ε. εξελέγησαν οι παρακάτω:

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ [Δ.Κ.Μ.]-ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ»
1 ΜΠΛΕΤΣΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
2 ΨΥΛΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
3 ΑΡΓΙΑΔΙΤΗ ΙΩΑΝΝΑ
4 ΛΥΡΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ
5 ΚΑΝΑΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
6 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
 7 ΧΟΥΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
8 ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
9 ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
10 ΠΑΛΙΟΥ-ΛΙΑΡΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ-ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ
11 ΤΣΕΡΠΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
12 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
13 ΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
14 ΒΕΛΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
15 ΚΟΥΣΚΟΥΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
16 ΓΕΩΡΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ
17 ΚΑΤΣΑΚΙΩΡΗ ΑΛΕΞΙΑ
18 ΖΑΝΤΕΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
19 ΚΑΤΣΟΥΠΗ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
20 ΜΑΚΡΥΠΟΥΛΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
21 ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
22 ΠΑΝΔΡΕΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ»
1 ΝΑΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
2 ΞΟΥΡΙΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
3 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
4 ΓΟΥΝΑΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ «ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΝΟΜΟΥ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ»

1 ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΔΑΜ
2 ΜΑΣΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3 ΚΑΪΠΑΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
4 ΓΙΑΝΝΑΚΑ ΑΜΑΛΙΑ
5 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
6 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΞΕΝΟΦΩΝ
 7 ΚΕΚΕΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
8 ΚΙΤΣΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
9 ΚΑΛΑΒΡΟΥΖΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
10 ΚΟΤΑΝΤΑΚΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
11 ΖΑΜΠΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Στο Πειθαρχικό Συμβούλιο του Περιφερειακού Τμήματος Αιτωλοακαρνανίας του Τ.Ε.Ε. εξελέγησαν οι παρακάτω:

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ [Δ.Κ.Μ.] – ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ
1 ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2 ΚΟΡΓΙΑΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
1 ΒΑΖΟΥΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

 «ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΝΟΜΟΥ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ»
1 ΚΙΤΣΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
2 ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Δεν υπάρχουν σχόλια

Ads Place